Bizz'den Haberler

Dikkat çekici ‘Hakkımızda’ sayfası nasıl yazılır?  

Hakkımızda başlığı bir internet sitesinin olmazsa olmazı. Başlığı ‘Biz Kimiz’ ya da ‘Bizi Tanıyın’ gibi farklı şekillerde atsanız bile bu sayfa, müşterilerinizin size ilişkin ilk izlenimi edineceği yer. Bu nedenle ‘Hakkımızda’ sayfasının iyi tasarlanmış ve profesyonelce yazılmış olması son derece önemli.

 

Ezgi Aktaş

 

Şirketler için “Hakkımızda” sayfası her nedense çok önem verilen bir bölüm olarak görünmese de aslında önemli müşteriler kazanmanın yolu burada verilen bilgilerin etkileyiciliğinden geçiyor. Şirketler “Hakkımızda” sayfası aracılığıyla kendi hikayelerini ve geçmişlerini paylaşırken, deneyimlerini, verdikleri hizmetler için yetkinliklerini ve önemli referanslarını potansiyel müşterilere iletme olanağı buluyor.

“Hakkımızda” sayfasındaki bilgiler ne kadar etkileyiciyse müşterileri ikna etmek için ilk adım da o kadar kolay atılmış oluyor. İşte bu nedenle “Hakkımızda” sayfasının iyi tasarlanmış ve profesyonelce yazılmış olması son derece önemli.

Birkaç hayati noktaya dikkat ederek iyi ve ikna edici bir “Hakkımızda” sayfası hazırlamak mümkün. Birazdan okuyacağınız yöntemler sayesinde siz de başarılı bir metin oluşturabilirsiniz.

 

Şirket tarihini ana hatlarıyla aktarın

Şirket geçmişiniz çok eskiye dayanmayabilir ama yine de başlangıçtan bugüne kadar olan gelişmesini ve büyümesini aktarmak, şirketin nereden nereye geldiğini göstermek için ideal bir yöntem. Şirketinizle ilgili önemli tarihleri belirleyerek şirket geçmişi hakkında bilgi verebilirsiniz. Aldığınız önemli ödüller ve elde ettiğiniz başarılar varsa bunlardan da bahsedebilirsiniz.

 

Gerçek bilgi verin

Şirketinizden bahsederken sektörünüzde ne kadar güçlü ya da iyi olduğunuzu anlatmanızda hiçbir sakınca yok. Sonuçta tüm şirketlerin hedefi, rakiplerin arasından sıyrılmak ve tercih edilmek. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, hangi hizmeti verirseniz verin ya da ne ürün satarsanız satın, işinizden ve kurumunuzdan bahsettiğiniz bilgilerin müşteriye güven vermesi, dürüst, gerçek ve tatmin edici olması. Unutmayın, artık bilginin çok hızlı teyit edildiği bir çağdayız. Vereceğiniz herhangi bir yanıltıcı bilgi anında tespit edilebilir ve bu durum itibarınızda onarılmaz yaralar açabilir.

 

İlginç bir hikaye anlatın

Hikaye anlatma çağında yaşıyoruz. İyi hikayesi olan, bunu iyi aktarabilen diğerlerinden bir adım öne çıkıyor. Hikaye anlatmak, şirketinizi soyut bir varlık olmaktan çıkarıp “insani” bir hale dönüştürmeye yardımcı oluyor. Şirketle ilgili ilginç bir hikayeyi gün yüzüne çıkarıp müşterilerinizle paylaşabilir ve sizin için dönüm noktası olan an veya anları ya da ilginç anekdotları aktarabilirsiniz.

 

Kime hitap ettiğinizi bilin

Sadece “Hakkımızda” sayfası için değil, daha marka kimliğini oluşturmaya başlarken kime hitap edeceğinizi belirlemiş olmak önemli. Hedef kitlenizi belirlemek ve onlarla nasıl iletişim kuracağınızın stratejisini çizmek potansiyel müşterilerinize ulaşma konusunda kolaylık sağlar. Hedef kitleniz gençlerden mi, yoksa daha olgun yaştakilerden mi oluşuyor? Sattığınız ürün enerjik ve esprili bir dili kaldırabiliyor mu? Yoksa tecrübenizi ortaya koyacağınız, bilginizi paylaşacağınız bir üslup mu gerekli Bunları belirleyerek “Hakkımızda” dahil tüm içeriklerinizi kurgulayabilirsiniz. Unutmayın, kime hitap edeceğinizi ve kime hizmet vereceğinizi ne kadar iyi bilirseniz, onlara o kadar kolay ulaşırsınız.

 

 Kurum değerlerinizden bahsedin

“Hakkımızda” sayfası, kurum değerlerinizi karşı tarafa aktarmak için harika bir yol. Çünkü bu sayede ziyaretçilerinize markanızı marka yapan temel değerleri, nasıl çalıştığınızı ve başarmak istediğiniz hedefleri rahatlıkla aktarabilirsiniz. Bu sayfada misyonunuz, ulaşmak istediğiniz hedef ve müşterilerinize verdiğiniz sözlerden bahsedebilir ve hatta şirketinize değer katan çalışanlarınızla ilgili bilgiye yer verebilirsiniz.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019’a damga vuracak dijital pazarlama trendleri!

Sosyal medyada fark edilmenin yolu: İyi içerik

Sosyal medya stratejisi neden gerekli?

Kurumsal blog bir hobi değil, gereklilik!

Güncel içerik: Bir web sitesinin var oluş nedeni

5N2K formülü: Her şeyin teorisi olabilir mi?