Bizz'den Haberler

Solunum Aktüel’in yeni sayısı yine dopdolu

Solunum Aktüel; yeni sayısında birbirinden ilginç konulara yer veriyor. Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği’nin (TÜSAD) 3 ayda bir yayınlanan dijital dergisi Solunum Aktüel; tıp dünyasından güncel konulara kadar zengin bir içerikle  okurlarının karşısına çıkıyor.

 

Bu sayıda TÜSAD Başkanı Arzu Mirici, önemli bir konuya parmak basıyor: Tükenmişlik Sendromu. Konuyu doktorlar açısından da elen alan Sayın Mirici, Amerikan Hekimler Birliği tarafından hazırlanan bir anketi de bizlerle paylaşıyor. Amacı bir tanı koymak değil, bilgilendirmek olan bu testi kendiniz yapabileceğiniz gibi aile bireylerinden birine de cevaplatabilirsiniz

 

Ayrıca göğüs hastalıkları uzmanlarınca kaleme alınmış yazıların yanı sıra değerli hocalarımızla yapılmış röportajlar da okuyabilirsiniz. Bu sayıda yer alan röportajlardan birini Prof. Dr. Nazmi Bilir hocamız ile gerçekleştirdik. Sayın Bilir, sigaraya karşı yürütülen mücadele hakkında bilgi verirken, çocuklara ve gençlere yönelik önemli uyarılarda bulunuyor.

 

Solunum Aktüel’de tüm bunların yanı sıra güncel ve farklı konular da mevcut. Mesela, yeniden hortlayan şarbon hastalığı. TÜSAD İnfeksiyon Grubu, şarbon hakkında merak edilen tüm sorulara ışık tutmak amacıyla bir infografik hazırladı. Şarbonun özellikleri, formları, bulaşma yolları, tanı ve tedavi yöntemlerine dair önemli bilgiler içeren infografiği dikkatle incelemenizi öneriyoruz.

 

Güncel konularımızdan biri hayvan dostlarımız ile ilgili. Konuyu farklı yönleriyle ele aldığımız bu yazımızın sonunda yer verdiğimiz fotoğraflar, umarız yüzünüze minik bir gülümseme konduracaktır. Kemer ilçesini tanıttığımız gezi yazımızı, 2018’e damgasını vuran kültür-sanat olaylarını da keyifle okuyabilirsiniz. Robot dünyasında neler olduğunu merak ediyorsanız Teknoloji Aktüel yazımız tam size göre.

 

DoMedya ve EkipBizz editörleri olarak biz bir sonraki Solunum Aktüel için hazırlıklara başlarken, size keyifli okumalar diliyoruz.

 

Solunum Aktüel’i buradan okuyabilirsiniz.